0,00 Kč
0

Celebrity - sběratelé uměleckých panenek

Panenky se mohou stát celebritami a stejně tak se naopak vyrábějí panenky podle celebrit. Ale které celebrity se staly sběrateli a obdivovateli panenkového umění? Je jich dlouhý seznam. Samozřejmě – autorské panenky jsou druhem moderního umění a to jaksi patří k sobě. A nyní o některých z nich ....

Jednou z mých nejoblíbenějších sběratelek je samozřejmě Demi Moore – velmi známá americká herečka. Sbírání uměleckých panenek se věnuje již dlouhou dobu. Její sbírka obsahuje 3 000 uměleckých panenek a je pojištěna na částku 2 mil. dolarů. Sběratelka vlastní dům, který je věnovaný právě jejím panenkám.

Marie Osmond – charismatická televizní hlasatelka, zpěvačka a tanečnice se pyšní sbírkou 700 panenek. Ostatně sama je autorkou celé kolekce panenek. Můžete je vidět na jejích vlastních stránkách.

Richard Simmons – fitness guru, má vlastní řadu sběratelských panenek. Můžete si je prohlédnout na jeho internetových stránkách.

Anita Pointer – zpěvačka z Pointers Sisters se stala dlouholetou sběratelkou AA (African American) a jiných černých panenek.

Courtney Love – zpěvačka je sběratelkou starožitných miniaturních Liddle Kiddles.

Annette Funicello – je herečka a zpěvačka, velice známá americká hvězda, která se prosadila jako hvězda studia Disney a byla prohlášena Disney Legendou. V roce 1961 společnost The Uneeda Doll Company vyrobila podle ní panenku. Ona sama je majitelkou velkolepé kolekce uměleckých panenek a medvídků.

Zpěvačka Britney Spears má též panenku, vyrobenou podle sebe. Prodává ji v síti prodejců Mattel.

John Wayne – herec, byl zanícený sběratel panenek po celý život. Také existuje několik panenek, které jsou podle něho vyrobeny různými výrobci.