0,00 Kč
0

O autorech

Adamczyk Golaszewska Renata

Adamczyk Golaszewska Renata

O mých panenkách: Jmenuji se Renata Gołaszewska-Adamczyk a pocházím z Polska. Vystudovala jsem Fakultu výtvarného umění a Akademii filmového a divadelního umění. Po mnoho let jsem pracovala jako pečovatelka s dětmi s mentálním postižením, učitelka a terapeutka z povolání. Jednou z metod, kterou jsem použila při své práci, byla arteterapie a jednou z mých iniciativ byl projekt nazvaný Magical Journey, ve kterém jsem použila make-up techniky pro maskéry. Umožnilo mi to splnit některé sny dětem, které jsem měla na starosti, aby se mohli na chvíli cítit jako krásná herečka nebo pohádková postava. Od roku 2012 pracuji jako umělkyně. Udělala jsem svou první panenku pro svou dceru Hania. Mé mateřství ve mně probudilo spoustu starých vzpomínek. Emoce dětí a lidí s mentálním postižením jsou vždy skutečné a proto krásné. Prostřednictvím svých panenech se snažím ukázat, že vnější krása člověka pochází z jejich vnitřní krásy. Moje panenky pocházejí ze světa zbytečně opomíjeného, na který si dospělí vděčně vzpomínají: ze země dětství. Moje panenky jsou velmi osobní. Mým cílem při používání této formy umění je ukázat krásu člověka. Nicméně se nezaměřuji na vnější, ale vnitřní charakteristiku a emoce. Chtěla bych, aby lidé viděli, že ze srdce pramení skutečná krása člověka. A pokud je skutečná, nikdy nezmizí. Vystavovala jsem své panenky na kolektivních a individuálních výstavách. Mnoho z nich zakoupili sběratelé. 
Zobraz díla autora


Agel Esra

Agel Esra

Esra Agel byla původním povoláním vědec; je veterinářkou a má doktorát z lékařské mikrobiologie. V současné době žije v Istanbulu. Postupně vyzkoušela mnoho uměleckých forem, včetně mozaiky, modelování z porcelánu (květiny, panenky apod), vakuové tvarování z jílu, modelování a mnoho dalších forem tvarování. Pracuje ve vrstvách, protože každá z nich představuje další uměleckou formu. Proto její práce představují více než jen ztvárnění života. Každá vrstva také se skládá z mnoha různých materiálů (hedvábí, šifon, perly, korálky krystalu atd.). Snaží se svými panenkami vyrobenými v jediném vyhotovení (one-of-a-kind) vyprávět příběh prostřednictvím multidisciplinárních uměleckých děl, která jsou naprosto unikátní.
Zobraz díla autora


Akin Ozlem

Akin Ozlem

Özlem Akin je panenková umělkyně a filmařka z Turecka, která žije v Praze, v České republice. Titul bakalář získala se svým prvním oceněným loutkovým filmem "Gemeinschaft" v Istanbulu. Protože chtěla studovat tradiční animaci, přestěhovala se do českého Zlína. Během svých studií začala dělat panenky. Studium tvorby panenek a rozvoj podobných technik se používá pro zastavení pohybu loutky.Stejně jako výrobě panenek a filmů, se také věnuje výuce tvorby panenky, výrobě loutek a seminářům o animaci.Při tvorbě svých panenek upřednostňuje především polymerové hlíny, ale stále též zkoumá nové materiály a techniky.
Zobraz díla autora


Ala Lucky

Ala Lucky

Alla Luckyanova v současné době žije a pracuje v Torontu (Kanada), kam odešla po pobytechv mnoha částech Ruska, na Ukrajině a v Německu. Již v raném věku se u ní projevil zájem o modelování a vytváření různých kusů oblečení. Později se stala inženýrkou v oboru oděvní výroby. Alla pracoval mnoho let v módním průmyslu a interiérového designu. Vášeň pro panenky se u ní datuje rokem 2005. Využila svých uměleckých a technických znalostí a dovedností. Její práce, vytvořené v jediném exempláři, které se kumulují do různých tématických cyklů, jako například tanečnice flamenga, herečka němého filmu nebo dívky období rokoka a baroka. Alla pracuje s různými technikami a materiály, s využitím Efaplastu, paperclay a v poslední době to je flumo - studený porcelám. Panenky byly prezentovány na různých výstavách v Torontu, Moskvě, Praze a Kyjevě. Panenky se nacházejí v soukromých sbírkách jak v Evropě, tak i Americe.
Zobraz díla autora


Alina+Alena

Alina+Alena

... jsou umělecká dvojice Alina Vorošilova a Alena Pirožok, založená v r. 2014. Tvoří umělecké panenky, navrhují textilní doplňky a umělecké šperky, a účastní se mezinárodních uměleckých výstav na Ukrajině, ve Španělsku, Gruzii, Německu, a v Litvě. Jejich práce našly místo v soukromých sbírkách po celém světě.
Zobraz díla autora


Allison Shelly

Allison Shelly

Shelly Allison je výtvarnice z Velké Británie. Králíky začala tvořit  roku 2006.Spojila svou lásku ke králíkům s tvůrčí schopností, kterou si osvojila po studiu módního návrhářství a textilu na umělecké škole. Splnila si svůj sen tvořit antropomorfní králíky oblečené v jemným kostýmech v lidských pózách.Základem těla králíků je kovová kostra, s některými částmi těla pohyblivými. Na povrch králíka je použita umělá kožešina, s králičí barvou a profilování se provádí prostřednictvím barevného nástřiku.Inspiruje se dobovými kostýmy a obléká své králíky do vest, kravat a dlouhých kabátů. Shelly ráda používá hedvábné tkaniny na oděvy vlastní výtvory, miluje míchání barev.Shellyiny králičí panenky lze nalézt v soukromých sbírkách po celém světě. Má několik kusů v Spielzeug Welten muzeu v Basileji ve Švýcarsku.Všichni králíci jsou vytvořeni v jediném exempláři.
Zobraz díla autora


Amosova Světlana

Amosova Světlana

Světlana prožila své dětství a mládí na kosmickém polygonu Bajkonur, v Kazachstánu. Studovala na Moskevském leteckém institutu, fakulta "aplikované matematiky". Předpokládalo se, že její život i nadále spojen s kosmonautikou. Avšak osud s ní měl jiné plány ... jejím povoláním se jí stal její koníček - tvorba panenek. Od roku 2006 se tvorbou panenek Světlana zabývá profesionálně. Vytvořila spoustu zajímavých a originální sérii panenek: "Malá francouzka", "Politici v karanténě," "Děti z mého dvora", "Pohádky", "Barvy života", "Pin-Up" ... Její práce byly oceněny a odborníky panenkového umění a staly se součástí významných sbírek panenek respektovaných sběratelů.Za pozornost jistě stojí profesionální a jedinečné provedení výrazových obličejů panenek. Smutný, uražený, překvapený, zamilovaný, zlobivý, chuligánský, zasněný nebo dokonce i vyloženě se nudící dítě – to je svět Světlany.V současné době žije ve městě Kyjev, kde provozuje vlastní studio"AMO-sova", kde tvoří své panenky, které miluje nade vše.
Zobraz díla autora


Annadan

Annadan

Annadan je právem považována v panenkovém umění za jednu z nejzářivějších ikon východní Evropy. Žije a tvoří v ukrajinském Kyjevě. V minulosti se věnovala tvorbě kostýmů v divadle. Na VŠU vystudovala obor kostýmní návrhářství, což se výrazně projevuje v její precizní práci a zaměření na neskutečné množství nádherných detailů. Její díla pochází ze světa pohádek a snů. Jsou specifické svojí neskonalou něžností a jemností. Pozitivní energie, která z nich vychází, je neopakovatelná. Panenky rozsvítí každé místo, které dekorují - ať už se jedná o moderní nebo starožitný interiér. Autorka do panenek vkládá všechnu svoji lásku a profesionalitu v šití, vyšívání nebo dekorování starožitnými šperky a krajkami. Díla jsou vytvořena ručně, vždy v jediném exempláři. Mnohokrát bylo jejích dílo oceněno nejvyššími cenami.   
Zobraz díla autora


Ashumova Vafa

Ashumova Vafa

Vafa Ashumova pochází z Baku, hlavního města Ázerbájdžánu. Posledních 6 let žije v Praze. Dlouhodobě se věnuje malování a kreslení. Před několika lety absolvovala profesionální kurz tvorby umělecké panenky u výtvarnice světového jména – u paní Kunin z Izraele. Od roku 2011, během své adaptace v Čechách, se panenkám začala věnovat bezvýhradně. Autorku inspiruje především tajuplná a magická Praha, jejíž atmosféra se promítá do většiny jejích prací. Pravidelně se účastní mezinárodní výstavy Doll Prague, kde její práce upoutaly nejenom naši pozornost. V současné době autorka stále častěji preferuje romantické náměty, kterými se snaží zjemnit realitu současnosti.
Zobraz díla autora


Bajaníková Viola

Bajaníková Viola

V současné době žije a tvoří v Dunajské Lužné nedaleko Bratislavy. Původním povoláním je architektka. Mnoho let se věnovala práci v památkové péči. Textil v ní vždy vyvolával asociaci ke hře s panenkami v dětství. Je to materiál, který ji za každých okolností inspiroval k tvorbě. Původně to byla snaha o vytvoření kostýmů pro panenky, později tvorba originálního oblečení pro sebe a své děti, až se opět vrátily vzpomínky na dětství a sny a touhy malého děvčátka po panenkách a krásném oblečení pro ně. V období, kdy pečovala o své dva malé syny, ve snaze vytvořit „panenku" i pro chlapce, jí učarovaly a inspirovaly jí divadelní loutky a loutkové divadlo, což jí nakonec dovedlo k vytvoření loutkového divadla a založení místního amatérského divadelního souboru. Od roku 2001 se začala naplno věnovat autorským, ručně vyráběným panenkám a pohádkovým postavám, tvorbě jejich kostýmů a doplňků pro ně a tvorbě loutek.
Zobraz díla autora


Baluda Julia

Baluda Julia

Umělkyně - panenkářka z Ukrajiny , účastní se mnoha mezinárodních výstav na Ukrajině a v zahraničí . Vystudovala dekorativní umění, malbu, grafiku a další umělecké formy. Tvorbě panenek se začala věnovat v roce 2011 . Julie tvoří v osobitém a rozpoznatelném stylu. Její panenka - to je báječná souhra magických znaků, dobré duše a duchů, kteří fascinují svou dojemností a originalitou. Panenky se rodí díky fantazii autora s hlubokým významem, majíc své vlastní příběhy. Oblíbenými materiály pro tvorbu panenek jsou Paperclay a paper-maché. Zvláštní pozornost jautor věnuje malbě, výběru barevných odstínů a jejich kombinací a kresbě těch nejmenších detailů .
Zobraz díla autora


Bartoňová Michaela

Bartoňová Michaela

Michaela je umělec a designer loutek z České Republiky. Pracuje přes 20 let na volné noze. Její práce byly vystaveny v některých zemích světa, například Belgie, Německo, Austrálie, Švédsko, Holandsko, Sýrie, Japonsko. Její loutky, objekty, panenky a figury v životní velikosti, jeji akryly, akvarely a kresby tuší jsou obvykle poetické, plné humoru a zároveň abstrakní i nesmyslné.Michaela učí design loutek a je zaměřená na jejich vysokou estetickou hodnotu. Iniciuje a organizuje přednášky a kursy o komunikaci skrze loutku a vede workshopy nazvané Humor a fantazie loutky.
Zobraz díla autora


Bezusko Ludmyla

Bezusko Ludmyla

Panenky jsou mojí vášní již po mnoho let. Při tvorbě každé z nich se vždy snažím dát jim osobnost, vyjádřit charakter a emoce - to, co mě tak velmi fascinuje na lidech.  Myslím, že tvořivá práce má být blízká a osobní. Chci, aby mé panenky měly srdce a duši. Chci jim dát teplo a osobní pocit.  Vždy používám přírodní materiály, jako je přírodní len, dřevo, kůže, bavlna a vlna.  Ve svých uměleckých dílech používám starožitné hodinky, klíče a jiné kovové prvky, aby mé panenky byly prodchnuty duchem starověku a zvláštnosti. Mé práce byly zakoupeny sběrateli z Ukrajiny, České republiky, Ruska, Litvy, Srbska, Německa, Švýcarska a Polska.
Zobraz díla autora


Bondarenko Valerij

Bondarenko Valerij

Valerij Bondarenko - autor uměleckých panenek. Žije a tvoří na Ukrajině. Všechna jeho díla jsou unikáty - jsou vytvořeny v jediném exempláři. Pracuje se dřevem, papírem, hlínami. Ve své tvorbě používá starožitné látky a techniky japonských mistrů. Jeho práce jsou stylizovány jako starožitné panenky. Zabývá se mnoha uměleckými směry, včetně groteskní sochy. Je vítězem a laureátem mnoha mezinárodních ocenění.
Zobraz díla autora


Brabencovi Marta a Petr

Brabencovi Marta a Petr

Paní Marta s manželem Petrem patří mezi vyhledávané české autory jak panenek, tak také loutek. Divadlu, řezbářství, loutkářství a panenkovému umění se věnují více než 30 let. Jejich zralá tvorba se může pyšnit osobitostí, precizností a láskou, kterou vdechnou každé nové bytosti ze dřeva, která z jejich dílny vyjde.   Marta BrabencováNarozena 1945 v Praze, Česká republika11 let scénáristka a výtvarnice loutkových divadelních her15 let knižní redaktorka, 5 let výtvarná redaktorka v nakladatelství Petr BrabenecNarozen 1945 v Praze, Česká republika12 let umělecký truhlář-řezbář23 let restaurátor v Národním technickém muzeu Celodřevěné kloubové dolls clasicCelodřevěné kloubové dolls se ve větší míře objevují v 18. století jako alternativa k velice drahým porcelánovým. Stejně jako tyto mají klouby v krku, ramenou, loktech, kyčlích a kolenou. Mechanika kloubů je svedena do zad dolls, kde je možné dotažením nebo povolením určovat tuhost. Na rozdíl od původních ty dnešní celodřevěné dolls nemají malovaný obličej a vlásky, vše v našem případě nahradila precizní dřevořezba, a každý kus je tak naprosto jedinečným originálem. V tomto duchu jsou vyráběny i všechny doplňky, rekvizity a popřípadě kulisy scén. Samostatné výstavy: Galerie Vlastivědného muzea ve Slaném, 2001 ,,Dřevěný svět v pohádkách" Galerie Obecního muzea v Rakovníku, 2003 ,,Svět Malého prince" Galerie Pod lampou v Praze, 2005 ,,Mýty a legendy" Soutěže: Česká panenka 2000 ve Strakonicích 1. místo v kategorii ,,scénka na volné téma", 1. místo v kategorii ,,panenka s tvrdých materiálů", 2. místo v kategorii ,,pohádky a vyprávění" Česká panenka 2001 v Blatné 1. místo ,,panenky do dvaceti centimetrů", 2. místo „panenka s tvrdých materiálů"   
Zobraz díla autora


Brabenec Štěpán

Brabenec Štěpán

Štěpán odmalička vyrůstal v uměleckém prostředí loutkového divadla, což ovlivnilo celý jeho život. Díky svému talentu a také rodičům se začal záhy věnovat tvorbě loutek. Později ho oslovily také kloubové umělecké panenky. V současné době tvoří jak louty, tak kloubové umělecké panenky ze dřeva. Velké množství jeho prací získalo nejvyšší ocenění. Stěpán velmi elegantně spojil starou českou loutkářskou tradici se současným moderním pojetím panenkového umění. Narozen 1974 v Praze, Česká republika5 let modelář pro průmysl a design14 let restaurátor v Národním technickém muzeu Styly, které používá: Kolíčkové dolls Kolíčkové dolls (holandské panenky), ve skutečnosti původem z Rakouska, též známé jako peg woodens, se objevují na přelomu 17. a 18. století a Nuremburg filles pocházejí z bavorských a rakouských Tyrol. My tuto technologii používáme výhradně k tvorbě miniatur, kde vzhledem k rozměrům a materiálu (dřevo) se nedá použít jiný kloubový spoj. Jednotlivé klouby se nastavují v klínovém spoji, který svou těsností umožňuje fixaci ve zvolené poloze. Naše dolls mají s původními společnou pouze technologii konstrukce, kterou jsme obohatili u některých kloubních spojů jamkovým spojem, tedy silikonovým lůžkem drženým gumou, to pro lepší možnost vyjádření gest. Celodřevěné kloubové dolls autorské Tady se spojuje stejné celodřevěné zpracování jako v předchozí kategorii, ale je zasazeno do příběhu známých postaviček, které ožívají v našem pojetí a výtvarném zpracování. Většinou se jedná o scénky s různými doplňky, které pomáhají vyprávět příběhy. Úkolem našich dolls je vyvolat ve vás úsměv a touhu tyto postavičky pohladit nebo pochovat. Jejich pohyblivé klouby umožňují různá gesta, nálady a emoce, díky kterým přinesou do vašeho života pohodu, klid a tolik potřebný úsměv. Dřevo má jednu zásadní schopnost a to, že hřeje na pohled, žádný jiný materiál tuto vlastnost nemá. Puberta Něžní drzouni, jak této kategorii říkám, vznikli jako předobraz jedné úžasné dívky Terezy, která s tímto obdobím momentálně válčí: Vše ví nejlépe, je velmi přísná ve svých soudech,  přesvědčená o neomylnosti svých indicií, které ji k danému rozhodnutí či chování vedou. Tuto kategorii a styl charakterizuje nezájem o nic, co je všeobecně uznávané: přezíravá patka přes jedno oko, černobílé vidění světa, které jsem znázornil v jejích očích (tedy toho, co se někdy dívá, pokud my dospělí neplácáme úplné nesmysly) :D, dále syté barvy, které ani trochu nekorespondují s jejich dvoubarevnými názory. Celá tato kategorie je pojatá jako puberťáci jdoucí na karneval; díky tomuto záměru je možné tyto postavičky vtělit do jakéhokoliv příběhu či pohádky. EMO Něžnou formou se snažím trošku zesměšnit tento styl, který  lidi spíš znepokojuje. Podávám ho jako nadsázku a karikaturu jeho nesmyslnosti. Manga a komiks Manga je japonským stylem digitální grafiky, v našem pojetí přepracovaného do 3D dřevěného světa. Spolu s komiksovým pojetím tvoří stylovou směs mezi klasickým a moderním ztvárněním marionet a dolls. Marionety Dělíme je do dvou kategorií, a to ,,dekorativní", zaměřené na vzhled a doplnění vašeho interiéru, mají tedy menší kloubní rozsah. Druhá kategorie ,,divadelní", je určena k častějšímu hraní, pro výraznější ztvárnění gest mají větší kloubní rozsah a také odolnější konstrukci. Samostatné výstavy: Galerie Vlastivědného muzea ve Slaném, 2001 ,,Dřevěný svět v pohádkách" Galerie Obecního muzea v Rakovníku, 2003 ,,Svět Malého prince" Galerie Pod lampou v Praze, 2005 ,,Mýty a legendy" Soutěže: Česká panenka 2000 ve Strakonicích 1. místo v kategorii ,,scénka na volné téma", 1. místo v kategorii ,,panenka s tvrdých materiálů", 2. místo v kategorii ,,pohádky a vyprávění" Česká panenka 2001 v Blatné 1. místo ,,panenky do dvaceti centimetrů", 2. místo „panenka s tvrdých materiálů" Doll Prague 2011 1. místo v hlavní kategorii ,,William Shakespeare a jeho doba", 1. místo v kategorii ,,panenka z tvrdých materiálů" a 1. místo v kategorii ,,scénka na volné téma" 
Zobraz díla autora


Červenka John

Čecho-australan, umělec, iluastrátol a především autor ručně výráběných hraček a automatů unikátního designu z plechu. Uznávaná autorita ve svém oboru, častý přispivatel mnoha odborných časopisů a další literatury. Jeho práce jsou v mnoha soukromých sbírkách po celém světě.
Zobraz díla autora


Chmelařová Iva Raven

Chmelařová Iva Raven

Oblíbená česká autorka a designerka ze severních čech, patřící k mladé generaci autorů. Její práce jsou oblíbené jak doma ve své vlasti, tak i v zahraničí a zámoří. Její víly jsou kombinací lidských bytostí a lesních zvířat, které v jejím vidění světa splývaji v jedno. Používá smýšené materiály - textil, modelovací hlínu, vlnu a mnoho přírodních materiálů. Její životní postoj k přírodě jehož jsme součástí je výrazně otištěn právě v její tvorbě. Autorka byla oceněna prvním místem v kategorii - Fantazijní panenka na mezinárodní soutěži Panenka roku, v Moskvě. Iva o sobě a své tvorbě: "S každou panenkou vytvářím nové stvoření - nový život s duší, který jsem do tohoto „malého“ kousku vložil :) Fascinují mě zvířata všeho druhu: to, co máme společného… prostě, všichni jsme děti hvězd. Mimochodem, jsem vegan a můžete mi věřit, když říkám „všechny materiály, které používám, nejsou testovány na zvířatech a jsou to zvířata úplně přátelská (žádná kůže, žádné kosti atd.) Toto je jeden z mých Nejvyšší prioritou! Můj druhý velký koníček je všechno staré. Věci a oblečení s „duší“ (Všechno starožitné z podkroví, říkám.) Přeji hezké dny, nezapomeň snít a přeji ti hezký a magický rok ♥"
Zobraz díla autora


Culea Medaris Patti

Culea Medaris Patti

Jedna z nejznámějších amerických výtvarnic, která se věnuje tvorbě uměleckých textilních panenek. Patti studovala umění na Biola University v Los Angeles. V době, kdy pracovala jako obsluha bojových letounů ve Phoenixu a v Japonsku, studovala pod různými mistry. Po několika letech malování portrétů začala experimentovat s vlákny. Když se Patti vdala a narodily se jí dvě dcery, zaměřila se na lidské figury z látky. Patti odešela z leteckého průmyslu v roce 1996. Tím získala více prostoru ke splňení svého uměleckého snu. Stala se jednou z nejznámějších amerických výtvarnic, která se věnuje tvorbě uměleckých textilních panenek. Tato skvělá výtvarnice je také autorkou několika bestsellerů o tvorbě autorských panenek. Je mezinárodně uznávanou vůdčí osobností Art cloth dolls.Vyvinula autorskou techniku ​​v korálkové tvorbě. Její panenky jsou často právě autorskými šperky z korálků dekorovány.
Zobraz díla autora


Daanen Ankie

Daanen Ankie

Ankie je jednou z nejznámějších a nejobdivovanějších panenkových umělkyň. Její práce jsou vysoce ceněny jak v Evropě, tak v USA nebo Rusku. Pochází z Holandska, ale již mnoho let žije a tvoří ve Španělsku. Je členkou DABIDA a NIADA. Její pozitivní pohled na svět se výrazně odráží v jejích dílech. Její panenky žijí ve světě fantazie. Každé její dílo je nabito vtipem a originalitou.  Ankie Daanen o sobě: .Jsem Ankie Daanen ...... s vášní pro panenky s duší. Po více než 35 roků jsem profesionální panenkovou umělkyní, učitelkou a žákyní, a téměř každý den pracuji na svých panenkách a snažím se, abych vyrobila panenku, která vyjadřuje všechno, co chci říct.Ráda dělám své panenky smutné, šťastné a dokonce i záhadné. Abyste měli pocit, že mají život a duši. A já doufám, že něco z toho v mých panenkách najdete. Snažím se navázat intimní spojení s lidským duchem. A možná, že právě to promění panenku v umělecké dílo. Doufám, že ano. Základem pro tvorbu panenek je řemeslo, ale jde ještě dál. Tvorba panenek (Dollmaking) zahrnuje v sobě vyjadřování a rozpoznávání emocí, a také velmi kvalitní řemeslo a materiály. To znamená, že pro mě je "Dollmaking" nekonečný příběh. 
Zobraz díla autora


Filippova  Alisa

Filippova Alisa

ALISA je velice talentovaná umělkyně, která žije a tvoří v Moskvě. Panenkami se začala zabývat v roce 2008. Pracuje především s polymerovou modelovací hmotou Living Doll lite. Miluje tuto techniku, protože díky ní jsou všechny její práce vyrobeny v jediném exempláři. Alisa se účastní mnoha výstav jak ruských, tak i mezinárodních. Její díla se nacházejí v soukromých sbírkách po celém světě, ať už je to USA, Rusko, Japonsko nebo například Ukrajina. V současné době si tato něžná díla získávají své obdivovatele a sběratele také v Čechách. Její práce jsou melancholické a zamyšlené, stejně jako ruská příroda. Při setkání s Alisinými panenkami se vnoříte do romantického světa Eugena Oněgina ...      
Zobraz díla autora


Gallea Elisa

Gallea Elisa

Elisa žije v italském Palermu. Tvorbou panenek se zabývá přibližně sedm let. Vytváří ručně modelované panenky s označením OOAK (One Of A Kind - jediný originál) z polymerových jílů, jako je Cernit a Fimo, do kterých míchá barvy pro získání pleťových tónů ... Nejraději modeluje panenky dětí ve věku 8 -10 let. Inspiraci získává v reálném životě dětí, z fotografií, ilustrací nebo díky své představivosti... Chce představit dětstvís jeho výrazy a emocemi, snaží se, aby v jejích panenkách byla "kapka života" vtisknuta doočí panenek ... jejich duší ... Autorka modeluje své panenky v konkrétní reálné pozici - v každém díle můžete cítit jeden neuchopitelný moment z dětství ...Tělo a obličej dokážou přenést atmosféru okamžiku: rozrušená dívka čeká na svého otce ... krásná dívka, která ukazuje svojí oblíbenou hračku ... dvě šťastné a usmívající se přítelkyně ... smutná dívka, která našla polámaného zajíčka ... Elisa používá ke své tvorbě pouze ty nejlepší materiály: vlasy jsou z mohéru nebo lidské,německé ručně vyráběné skleněné oči, přírodní řasy ... sama šije krásné šaty z hedvábí, sametu a jiných drahých tkanin. Ráda používá jemné krajky k dozdobení šatiček pro vytvoření iluze skutečných dětí ... kožené boty Made in Italy. Panenky bývají vybaveny nábytkem nebo doplňky, jako například židlí nebo ručně vyrobeným sofa ... stříbrným zrcadlem, plátěnou panenkou, hračkami z autorčina ateliéru ... Panenky jsou asi 60/70 cm vysoké.Každá panenka má certifikát pravosti, opatřený fotografií panenky a podpisem autora. Panenky Elisy Galey se prodávají v USA, Rusku, Venezuele, v Evropě a na Ukrajině. Při pohledu na panenky ELISA můžete vidět svět dětí a pocítit skutečné emoce!  
Zobraz díla autora


Groothedde Nel

Groothedde Nel

Nel je všem sběratelům známou holandskou autorkou porcelánových panenek. Její díla - vždy vyrobená v jediném exempláři, mají svůj specifický výraz. Skvělé profesionální aranžmá barev, kostýmu a pozice jsou natolik unikátní, že se vtisknou do paměti každému, kdo se s nimi setká. Nel Groothedde je členkou asociace panenkových umělců států Beneluxu - DABIDA. Výroba panenek je můj způsob vyjádření pocitů. Můžete tak učinit výrobou fantazijních panenek, ale já mám vášeň v tvorě nevinných tváří batolat a mladých dívek. Modelování mi tím dává neuvěřitelně šťastný pocit, tak tvořím. Je důležité, že lidé rozpoznávají moje práce, že mám svůj vlastní styl. Upřednostňuji práci s porcelánem, ale občas dělám panenky i z Paperclay. Díky panenkám jsem procestovala celý svět, Tokio, Dubai, Spojené státy, Litva, Estonsko a samozřejmě Moskvu, a mnoho mých panenek zde nalezlo svůj domov. Před dvěma lety jsem se zúčastnila první panenkové výstavy v Praze a byla jsem překvapena, kolik lidí se věnuje tvorbě panenek.
Zobraz díla autora


Gurina Tatjana

Gurina Tatjana

Tatiana Gurina v současné době žije a pracuje V Rakousku, ve Vídni. Je profesionálním umělcem. Absolvovala Akademii divadelního umění v St. Petrohradu, obor: režisér činoherního divadla. Tvorba panenek ji zajímala již od dětství. Od roku 2002, se stala její hlavní profesionální činností. Tatiana se účastní mnoha mezinárodních výstav. Její panenky jsou v soukromých sbírkách v Rusku, Evropě a ve Spojených státech.Tatiana je přesvědčena, že každá umělecká panenka vyžaduje individuální přístup, nové technologie a materiály. Proto také používá ve své práci různé materiály (textil, paperclay, pape-maché, dřevo, hlína, kovy ...). Za třináct let vytvořila řadu autorských technologií o které se dělí při své lektorské činnosti.Tatiana říká: "Moje panenky mohou být velmi odlišné, ale pro mě je důležité, aby byly vždy dobré a pozitivní"
Zobraz díla autora


Hodinková Hellerová Eva

Hodinková Hellerová Eva

Eva Hellerová Hodinková, člen NIADA  je česká loutkářka, která žije a tvoří ve Staré Huti u Prahy. Vystudovala pražskou DAMU (2000 - 2006) a díky pevným tradičním základům školy se její talent mohl rozvinout několika uměleckými směry. Výrazně se její láska ke dřevu projevila i v jejích současných aktivitách.Eva je řezbářka, loutkářka, panenkářka OOAK, scénografka a sochařka. Její dřevěné panenky jsou velmi dobře hodnoceny na mezinárodních soutěžích. Získaly si pozornost mnoha odborných porot, jsou součástí uměleckých sbírek v různých zemích světa. Její panenky si svojí něžnou krásou a přírodním materiálem podmanili již řadu milovníků panenkového umění. Eva Hodinková - o sobě Po tápání v tvorbě jsem v 18 letech objevila možnost, jak oživit hmotu.Navodit iluzi živé cítící bytosti.Schopnost loutky vyvolat emoce.Pochopila jsem, že to je má cesta.Skrze mě se rodí bytosti, které žijí vlastním životem... 
Zobraz díla autora


Hoeboer Saskia

Hoeboer Saskia

Saskia Hoeboer se narodila v Nizozemsku v roce 1960. Kreativita a umění jsou psány velkými písmeny v jejím životě. Osmdesátá léta se stala podstatnou součástí jejího života.Nejprve se věnovala především sochařství, ale v současné době se věnuje několika směrům - sochařství, bronzovým sochám, keramice, šperkům. Ve své tvorbě používá všechny možné materiály, které kombinuje. Její malé elfky, sedící na přírodních kamenech, mušlích ... jsou nedílnou součástí současného moderního bytového designu a profesionálních sběratelských kolekcí.
Zobraz díla autora


Iunina Natalia

Iunina Natalia

Natalia Iunina žije a pracuje v německém v Duisburgu. Je profesionálním umělcem, členem Svazu umělců dekorativního a užitého umění.Dále je člen Mezinárodního panenkového svazu umělců - GlobalDollSociety (GDS) od roku 2014.Od útlého věku začala projevovat zájem o umění, zvláště kreslení a malování. O panenky se začala vážně zajímat v době studií, od roku 2003. Pracuje s různými materiály: současnými polymerovými hmotami, dřevem a papírovou modelovací hlínou.Iunina je pravidelným účastníkem největších mezinárodních výstav panenek v Německu, Holandsku a Rusku. Její práce opakovaně získávají prestižní ocenění. Umělec často experimentuje s novými materiály a stále hledá nové cesty a možnosti. Veškeré její práce jsou vyrobeny v jediném exempláři.Práce autora se nacházejí v soukromých sbírkách v Německu, Nizozemsku, Rusku, Velké Británii, USA, Španělsku, České republice, Japonsku, Číně, Estonsku a Austrálii.
Zobraz díla autora


Ivaschenko Inga

Ivaschenko Inga

Umělec, designer, autor uměleckých panenek Je členem Svazu umělců Ruska od roku 2008, účastník experimentální umělecké dílny "Dollart.ru", Ruské akademie umění. Od roku 2000 se profesionálně zabývá uměleckými panenkami. V roce 2009 získala Ocenění TSCHP "Za vklad do národní kultůry" (pozn.překl.: "národní umělec") Panenky se nacházejí v soukromých kolekcích v Rusku, Norsku, Francii, Německu ...
Zobraz díla autora


Jakovleva Valentina

Jakovleva Valentina

Žiji a pracuji na Ukrajině. Autorksými panenkami se zabývám od roku 2011. Proč autorská panenka? Skutečným důvodem je symbióza různých oblastí umění (malba, sochařství, parukářství, kostýmní tvorba a tak dále ...), velká škála možností pro uplatnění mojí fantazie a dovedností, získaných během života. Ve stvé tvorbě používám různé techniky, využívám různé materiály – at' je to zapékací polymerová hmota nebo samotvrdnoucí modelovací hlíny. Každá panenka je vymodelována pouze ručně. Malba je vždy provedena olejovými barvami. Používám antikvariátní a starožitné textilie, krajky a ozdoby, jsem vyznavačem přírodních materiálů. Inspiruji se obdobím baroka a rokoka. Než přistoupím k práci na návrhu konkrétní panenky, studuji materiály a texty, které souvisí s tématem, abych co nejvíce nasála atmosféru té doby. Každé mé dílo je unikátní,vytvořeno v jediném exempláři. Vždy se jedná o ruční práci, nikdy nepoužívám odlévání do forem. Při tvorbě kostýmů nikdy nepoužívám šicí stroj – vždy jen jehlu a nit, případně lepidlo. Mottem mé práce je – usilovat o dokonalost. Snažím se jí následovat ... Panenky z mé tvorby žijí ve sbírkách v mnoha zemích světa. Za což jsem vděčná všem sběratelům. Jsem účastník mnoha mezinárodních výstav, držitelkou ocenění a účastním se též soutěží.
Zobraz díla autora


Janovska Anastasia

Janovska Anastasia

Anastasia Yanovska je talentovaná umělkyně z Moskvy. Od roku 2004, nadšeně realizuje své neobvyklé představy. Panenky Anastasie zdobí sbírky sběratelů jak v Rusku, tak v zahraničí. Také se účastní výstav po celém světě. Pro její panenky jsou typické měkké, éterické rysy obličeje, jakoby zrovna sestoupily z obrazů vlámských mistrů, nebo ze starých ilustrací saské balady. Její panenky nenechají nikoho lhostejným!
Zobraz díla autora


Kalinina Katerina

Kalinina Katerina

Profesionální umělkyně, která žije a pracuje v Kyjevě na Ukrajině. Absolvovala státní Akademii umění a architektury se zaměřením specializace – divadlo a kino. Panenkami se zabývá od roku 2007 a dřevěnými panenkami pak od roku 2009. Je účastníkem mnoha panenkových výstav. Její práce se nacházejí v galeriích v Praze, Londýně a Moskvě a takév mnoha významných soukromých sbírkách. Panenky vyřezává z lípy. Hlava a ruce panenek jsou pokryty gessem. Malba je provedena olejovými barvami. Ruce a nohy obsahují dřevěný mechanizmus, který umožňuje polohování figury. Kostým je možné svléknout, ponožky jsou ručně pleteny a snímatelné botičky jsou kožené.
Zobraz díla autora


Kamerbeek Tine

Kamerbeek Tine

Tine se narodila v Amsterdamu, kde studovala umění na Královské akademii. Od té doby pracuje v oblastech, kde může využít své umělecké nadání. Pracovala v keramické dílně a diamantové brusírně se věnovala rytinám starožitných předmětů z křišťálu a mnoho z těchto uměleckých děl našly cestu do celého světa. Asi před 36 roky vyrobila svou první panenku a odstartovala svoji hvězdnou kariéru. Její tvorba zahrnuje jak malinké skřítků tak figury v životní velikosti. Dává přednost práci s jíly, schnoucími na vzduchu. Důležitou součástí její sochařské práce je hledání technických řešení pro "volně stojících panenky". Od roku 1983 cestovala po celém světě a účastnila se mnoha zámých výstav, jako jsou panenky IDEX a veletrhu hraček v USA, ale také po mnoha evropských zemích. V prosinci roku 2001 se zúčastnila již druhého ročníku soutěže profesionálů v Moskvě s velkým úspěchem – její ídlo se stalo „panenkou roku". Její elfové se rozletěli po celém světě a staly se vzácným sběratelským kouskem těch nejlepších a nevzácnějších světových sbírek uměleckých panenek.Tine získala velké množství ocenění. První cenu získala v roce 1980, dále potom následovaly ceny 1983, 1985 a 1986 v Holandsku, kde všude získala zlaté ocenění. V roce 1995získala první cenu v Německu - Battenberg Kunstler Puppenpreis a další významné německé ocenění - Max-Oscar Arnold Preis der Stad Neustadt - Coburg. "Prostřednictvím tvaru a postavení panenky se Tine snaží stimulovat představivost a upřít pozornost ke konkrétním charakteristikám a vlastnostem. Panenky jsou vyrobeny z jílu schnoucím na vzduchu. Postava je vystužena drátěnou kostrou která prochází nohama, aby panenky stály samostatně. Po broušení a leštění, panenky jsou malované olejovými barvami a lakované několika ochrannými vrstvami.Typickým materiálem pro kostýmy je hedvábí v pastelových barvách.Křídla jsou vyrobena z velmi transparentních látek a jsou zpevněna tenkým drátem. Na závěr jsou ručně malována. Každá její panenka nese označení originál, OOAK - jediná svého druhu.
Zobraz díla autora


Korosteleva Elena

Korosteleva Elena

Elena žije a tvoří v Kyjevě . Po celý svůj život se zabývá tvorbou umělecké keramiky,hrnčířskými pracemi, keramickými obrázky a zrcadly ve velkých keramických rámech.V roce 2009 objevila kouzelný, nádherný svět uměleckých panenek, který zcela převrátil celý její tvůrčí život .Od té doby všechen svůj talent, představivost, zručnost, srdce a duši zasvětila dobrým a krásnýmpohybujícím se bytostem, které přinášejí radost a úsměv každému, kdo se na ně jen podívá.Její umělecké panenky nejenže upoutávají ztvárněním roztomilých obrazů dětí, ale jsou výjimečné i svými technologickými vlastnostmi. Za prvé, panenky se pohybují - kývají nohama a hlavami, mávají rukama nebo mohou pohupovat tělem. Jsou schopny třeba tančit nebo se houpat na koníku a to vše díky speciálnímu patentovanému systému protizávaží, které umělkyně používá k uchycení pohyblivých částí.Každá panenka má certifikát chráněný autorským zákonem. Za druhé, porcelánový odlitek z originální formy je pro umělkyni pouze základem pro další ruční tvorbu, díky níž panenka prochází dalšími zásadními změnami, které ji dodávají na jedinečnosti. Základ modelu je tedy dotvořen dalšími speciálními ručními technikami.Například odlévaná hlava panenky je původně holá bez uší. Autorka ručně vytvořenými detaily jako jsou modelované vlasy, velmi tenká téměř průhledná ouška, ručně vybroušené drážky pro vlepení řas, jemné vrásky na rtech panenky .... vytváří jedinečné osobité bytosti. Každá panenka má v dlaních jak čáru života, tak i osudu. Samozřejmostí pro autorku je použití vysoce kvalitního porcelánu Parain Royal z Velké Británie. Kresby na panence jsou prováděny univerzálními barvami na porcelán (1050 *) Elena je vítězem mnoha mezinárodních soutěží a byla účastníkem 30. mezinárodních výstav.Panenky Eleny Korostelevy byly publikovány jak v tisku tak televizních prezentacích panenkového umění.Její díla se nachází v soukromých sbírkách ve Velké Británii, USA, Ukrajině, Rusku,Austrálii, Německu, Itálii či Nizozemí. Nyní nově mají i sběratelé a milovníci panenkového umění v Čechách možnost se s jejími pracemi setkat osobně v Art cz Gallery a získat je do své sbírky. Všechny panenky jsou vytvořeny pouze v jediném exempláři (OOAK).  
Zobraz díla autora


Kunin Helena  - Izrael

Kunin Helena - Izrael

Helena Kunin - historička umění , umělkyně , učitelka . Absolventka Moskevské státní univerzity, obor" Dějiny a teorie umění " , pracovala v muzeích v Moskvě, kde se specializovala na dekorativní umění a historii kostýmů. Profesionálně začala tvořit panenky v roce 1987. Vymyslela mnoho technik a postupů práce s polymerovou hlínou. Za ta léta , se Elena zúčastnila mnoha výstav v Evropě a USA, představila svoji práci také na několika samostatných výstavách. Eleniny panenky byly opakovaně oceněny profesionálními cenami (včetně zlatého poháru Eberhard Faber pro nejlepší evropskou panenku z polymerových jílů a ceny za " Best Theme Collection "na 1. Mezinárodním Doll salonu v Moskvě ) Po dobu 20 let Elena učí panenkové dovednosti v různých zemích. Vytvořila metodu výuky autorských figur, která je určena speciálně pro lidi, kteří nemají základní umělecké vzdělávání. V roce 2006 Elena vydala knihu postupů: " Typické panenky z polymerové hmoty " , která již byla opakovaně několikrát vydána. Rozsah tvorby Eleny Kunin je velmi široký: od metaforických kompozic až po ilustrace a portréty . Jediná věc, která prolíná celou tvorbou je materiál - , polymerový jíl " Living Doll ". V posledních několika letech Elena používá barvy " Genesis ", které zaručují vysokou odolnost.
Zobraz díla autora


Lazarenko Oksana a Sergei

Lazarenko Oksana a Sergei

Oksana a Sergej Lazarenko – umělci z Ukrajiny, kteří se zaměřili na autorské dřevěné miniatury. Umělecké vzdělání a pracovní zkušenosti (více než 12 let), jim umožnily vytvořit vyjímečný postup společné tvorby. Jejich znalosti jim posloužily k zvládnutí různých typů dřeva a využití jejich vlastností.Sergej je profesionální designer navrhuje a modeluje tvary, vytváří technologický proces. Oksana je umělkyně, která se soustředí na miniatury a malbu. V roce 2009 se přestěhovali ze svého rodného města Sumy do malebné vesničky, kde měli možnost vybudovat si vlastní dílnu. Tady, mezi květnatými loukami, hustými lesy, pod vysokými kopci, které skrývají své příběhy a legendy s bohatou historickou minulostí se rodí jejich řemeslo. Spojili se s přírodou a pocítili sílu svobody, jíž našli ve svém povolání, která jim dovoluje mluvit sami za sebe. A právě tato skutečnost jim přinesla velkou radost z práce. Umělci sami hledají zajímavé textury dřeva, trav a bylin. Tento postup je složitý především v tom, že každá část je vyráběna ručně, což vytváří jedinečnost každého panenky, vytváří její duši, charakter a tím umožňuje její unikátnost .Postupným rozvojem tvorby dřevěných panenek umělci vytvořili svůj vlastní styl s názvem - Dryad Style„Dryad Styl – to je styl naší tvorby. Umělecké spojení oživilo vzrušující a zajímavý svět, svět naší mysli a duše. S potěšením vám představujeme naší tvorbu – naše panenky, jejichž podstatou je neviditelná síla přírody, přefiltrovaná skrz náš tvořivý elán. Jsou to obrazy vytvořené z různých druhů dřevin v kombinaci s kovy a malbou.Žijeme uprostřed přírody, milujeme ji, jsme pro čisté životní prostředí a vše přírodní, jsme pod ochranou dryád naší zahrady a lesa, kde tak rádi trávíme svůj čas .Dryády – nymfy, patronky stromů... nehledali jsme je ani jsme je nechytali. Tito moudří pomocníci a příznivci přišli sami, aby nám pomohli v tomto hmotném světě skrze naše vědomí. Naše panenky jsou koncentrovaným darem samy matky přírody, které v každém podobenství mají smysl, obsahují kultůru s mysticko-historický otisk." Představivost, metody zpracování, styl a vytrvalost - to je hodnota ruční práce. Pozitivní energie dřeva předávající zdělení, prodlužuje život ne o roky, ale o celé staletí.
Zobraz díla autora


Lepichina Natalie

Lepichina Natalie

Stejně jako je Natalie Lepichina křehká a krásná bytost z Almaty (hlavního města Kazachstánu), tak i její umělecká díla vyzařují křehkou krásu duchovního světa lidí v pevném svazku s přírodou. Její díla jsou často prezentována v samostatných velkých expozicích, jejich cílem je zasáhnout naše nitro a vyvolat otázky nad naším vlastním bytím. Každé její dílo má jak uměleckou tak i lidskou hodnotu.
Zobraz díla autora


Lowe Connie

Lowe Connie

Profesionální výtvarnice zvučného jména z USA. Věnuje se tvorbě panenek BJD z resinu. Panenky splňují všechny atributy kloubových autorských panenek. Mají odnímatelnou paruku, je možné jí dobře vyměnit i oči. Je možné je napolohovat do "lidských"poloh. Každá panenka má unikátní design, který se nikdy neopakuje. Panenky jsou natolik charismatické, že je touží mít nejen sběratelky z celého světa. 
Zobraz díla autora


Luna Iki Alvarado

Luna Iki Alvarado

Iki Alvarado Luna je mexický umělec, který na sebe upoutal pozornost především jako autor uměleckého projektu: panenka šperkem -"Stále zářící hvězdy". Jeho projekt zkoumá cestu jak zdokonalit sám sebe, abychom se připravili na dráhu hvězdy, která bude zářit navždy. Jeho díla jsou vytvářena na základě jeho osobních zkušeností. Projekt nás chce přimět přemýšlet o životě jako prostředku k růstu vlastní duše...Díla z tohoto projektu, která vám předkládáme, jako jsou "Bitva hvězd" a "Narcis", byly oceněny v mezinárodních stříbro-tepeckých soutěžích "Premio Nacioal de la Plata Hugo Salinas" a "Feria Nacional de la Plata". Vystudoval FAD (UNAM) v roce 2016 a získal bakalářský titul v oboru výtvarného umění. 
Zobraz díla autora


Mertl Aleš

Mertl Aleš

Aleš Mertl - významný český loutkář.
Zobraz díla autora


Muchová Lenka

Muchová Lenka

AUSTRALENKA V ŘÍŠI LOUTEK Nadšení pro divadlo, pohádky a především loutky podědila Lenka Muchová po své mamince, která pracovala jako kostýmní výtvarnice v Národním divadle v Praze. V roce 1991, kdy se slavilo 200 let výročí od smrti W.A.Mozarta, vzniknul od vedení divadla nápad na dárky v podobě rokokových loutek s mozartovským tématem a názvem „Mozart Praha“ a byly použity například pro vip hosty opery „Don Giovanni“ ve Stavovském divadle. Právě v dílnách ND se vyráběly kostýmy pro slavný Oscary ověnčený film Miloše Formana Amadeus a bylo tedy dokonce možné pro „mozartky“ použít i originální látky, které známe z filmu. Vše se setkalo s velkým zájmem a loutky začala vyrábět celá rodina, Lenka, maminka Ludmila i její manžel herec Otto Šimánek (pan Tau :-) ). Lenka žije od roku 1984 na opačném konci světa, v Austrálii, kde se ovšem velice činorodě loutkovému divadlu věnuje a sklízí úspěchy například s českými pohádkami. V Sydney se její loutky prodávaly v místním „Puppet Shopu“ i obchodě opery, byly prezentovány na mnoha festivalech i výstavách po celém pátém kontinentě. Tato činorodá výtvarnice, která přináší svoji mateřskou kulturu do vzdálených míst, se stále ráda a pravidelně vrací do České republiky a rodné Prahy. Nyní Lenka připravuje kolekci marionet, které se objeví i v našich kulturních stáncích a protože se ozvaly i zájemci o unikátní dárky, bude možné si je pořídit.
Zobraz díla autora


Nadtoćij Toni

Nadtoćij Toni

Něco málo o mně ... Žiji a tvořím v krásném městě – St. Peterburgu. V jednom z nejkrásnějších měst na světě. Tak daleko, jak si jen pamatuji, byl můj život vždy spojen s panenkami. Takže i má láska k nim se prolíná v celé délce mého života. Tvorbě panenek jsem se začala věnovat před několika lety. Absolvovala jsem kurzy s různými materiály. Při tvorbě panenky potřebuji mnoho různých dovedností a schopností. Hodí se naprosto vše: umění šít a vyšívat, plést copánky a schopnost aplikovat make-up, schopnost ušít boty a vytvářet jedinečné obrazy. Miluji každou ze svých panenek. Během tvorby každé jednotlivé panenky do ní vložím část své duše. Upřímně doufám, že každá z mých panenek najde svůj nový domov a důstojné místo ve sbírce...
Zobraz díla autora


Oplakanská Helena

Oplakanská Helena

Je profesionální výtvarnice, která žije ve městě Novi Sad v Srbsku. Helena je členem svazu umělců.Účastní se mnoha mezinárodních panenkových výstav. Její díla jsou publikována v různých zemích světa, jako je například Španělsko, Amerika, Rusko, Francie, Belgie atd. Umělecké panenky Heleny Oplakanské jsou v soukromých sbírkách v Evropě, Americe a v Rusku. Je samozřejmostí, že všechny jsou ručně vyrobeny v jediném exempláři. Jsou modelovány z polymerové hlíny Living Doll. Každá panenka se vyznačuje svou vlastní jedinečnou náladou a emocemi, vlastním báječným, fantastickým příběhem. Pro většinu Heleniných panenek je charakteristická snová atmosféra se špetkou smutkem. Panenky působí svým kostýmem velmi romanticky, lehce a vzdušně. Jsou šity ručně, bez použití šicího stroje a barveny přírodními barvivy. Často autorka volí starožitné tkaniny a krajky.
Zobraz díla autora


Ovchinikova Tatjana

Tatjana Ochinikova je známá ruská autorka uměleckých textilních panenek a obrazů, také zajímavých textilních dekorací.
Zobraz díla autora


Pinchuk Peter

Pinchuk Peter

V západní Evropě, stejně jako na východě, velmi uznávaný umělec, jehož panenky jsou součástí nejznámějších sbírek na světě. Tvůrčí biografiePeter Pinchuk - režisér filmu a videa, umělecký ředitel divadla a kina, člověk s velkou odbornou praxí a charizmatem. Autor osobitých uměleckých panenek, které nemají konkurenci. Vystudoval Grekovu Střední uměleckoprůmyslovou školu a Lvovskou polygrafickou akademii – fakultu umělecké grafiky.Svoji profesionální kariéru začal v roce 1978, jako umělecký ředitel režíroval více než 60 inscenací a představení v divadlech na Ukrajině a v bývalém Sovětském svazu. Spolupracoval s Maris Liepou v Charkovské opeře a baletu, řídil tři jednoaktové balety – "Hamlet", "Vidění růže" a "Romeo a Julie", V roce 1991 spolu s VPTO "Videofilm" (Moskva) spolupracoval na desetidílném filmu "Kouzelný svět baletu", v hlavní roli Vladimir Vasiljev, Ilse Liepa, a jako herec - Yuri Nikulin. Videofilmy "Nave i Jave" a "MIZERERE", kde Peter Pinchuk působil jako režisér, získaly významná ocenění na Mezinárodních televizních festivalech. Mnoholetá práce v divadle, filmu, televizi, účast na mnoha výstavách obrazů a kreseb – to jsou etapy jeho tvořivosti. Je stálým účastníkem mezinárodních výstav v Moskvě, Paříži a Praze. Jeho obrazy byly zakoupeny mnoha zahraničními sběrateli. Jeho umělecké panenky jsou součástí soukromých sbírek ve Švýcarsku, Rusku, v kolekci Makareviče, Ernsta a dalších známých sběratelů. Výstavy: Mezinárodní Doll Salon v Moskvě 2005-2006.Výstavy v Museum of Applied Arts, Moskva DPIMezinárodní Salon loutkářského umění ve Francii (Sevres v roce 2006) Tématické výstavy galerie Kariny Shanshievy výstavy „Umělecké panenky" v moskevském prestižním výstavním domě „Manéž" Moskevském centrálním Domě umělců 2005-2006Mezinárodní salon autorské panenky v Moskvě 2006-2011.Mezinárodní salon autorské panenky "Kyiv Fairy Tale"v roce 2010 - 2011  
Zobraz díla autora


Pivňuk Tamara

Pivňuk Tamara

Tamara Pivňuk se narodila a žije v Kyjevě, hlavním městě Ukrajiny. Během školních let navštěvovala dětskou uměleckou školu, později vystudovala fakultu Architektury na Kijevském vysokém učení technickém. Architekturou se zabývala jen velmi krátké období, protože ji zaujal grafický design, proto několik let pracovala v reklamně. V roce 2007 vytvořila svojí první panenku a v roce 2008 se poprvé stala účastníkem panenkové výstavy. Netušila, že se hobby stane její novou profesí. Své autorské panenky Tamara vyrábí z porcelánu a textilu ve svém ateliéru. Výroba jedné panenky trvá od měsíce po půl roku. Technické vlastnosti práce s porcelánem v kombinaci s lehkými, půvabnými obrazy dělají kažé její dílo zajímavým, cenným a jedinečným.   Člen NIADA (National Institute of American Doll Artists). Člen Tvůrčí svazu umělců Ruska (TSCHR) Vítěz profesionální panenkové soutěže „ Dollart 2013“ (Moskva) Držitel ceny Helen Bullard Award v Quillandu Umělecká paneneka a Teddy Bear ve Filadelfii 2014 (USA) Kurátor panenkových uměleckých projektů výstavy „Teddy Lend“ (Kijev, Ukrajina) Vedoucí rubriky „Panenky v domě“ pro mezinárodní časopis „Pretty Toys“ v roce 2014. Oficiální účastník mnoha mezinárodních výstav. Panenky Tamary Pivňuk se nacházejí v soukromých kolekcích USA, Ruska, Anglie, Španělska, Čech, Švýcarska, Kazachstánu a Ukrajiny. Tamara Pivňuk je společně s Annadan považována za jednoho vůdčích umělců panenkového umění Ukrajiny a východu.
Zobraz díla autora


Pobedina Natalia

Pobedina Natalia

Natalia Pobědina je jednou z nejznámějších umělkyň, která se věnuje tvorbě uměleckých panenek a figurativnímu umění.Natalia vystudovala Moskevskou Pedagogickou Universitu - obor: umění a umělecká tvorba. Studovala také historii kostýmů v Moskevském divadelním institutu, a absolvovala kurzy sochařství na Stroganovského institutu umění. Tvoří své unikátní panenky již více než 20 let. V průběhu této doby měla Pobedina několik samostatných projektů a účastnila se mnoha výstav v Rusku a zahraničí. Je členkou takových profesionálních organizací, jako je NIADA, ODACA, BDA. V současné době vede Moskevskou Asociaci Panenkových Umělců. Natalie ráda experimentuje a vytváří nejen nové obrazy panenek, ale i nové styly. Používá různé materiály, jako například porcelán, hlínu, pape-mache, polymerové hmoty, což jí pomáhá při hledání nových forem a metod vyjádření. Profesionální přístup k tvorbě figur a láska k historickým kostýmům dodává panenkám Natalie Pobediny jedinečnost. Hlavními vlastnostmi jejích panenek je - zvláštní vnímání, něžnost a hloubka.    
Zobraz díla autora


Popova Olena

Popova Olena

Olena Popova, ukrajinská umělkyně žijící v Kyjevě, je autorkou legendárních šachů, které si nacházejí obdivovatelé v mnoha zemích světa. Je laureátkou Ceny návštěvníka na mezinárodní výstavě Doll Prague, kde na sebe poprvé upozornila své sběratele a obdivovatele panenkového umění.
Zobraz díla autora


Sacharova Oksana

Sacharova Oksana

Žije a tvoří v Kaliningradu. Tvorbě panenek se věnuje od roku 2008. V roce 2011 začala pracovat s porcelánem. Oxana je účastníkem mnoha mezinárodních výstav, jako například: „International Doll Salon" a „Umění panenky" - v Moskvě, „Nukukunst" a „Panenka jako umění" v Talinu , "Čas panenek" v Petrohradu nebo "Panna DOLL ja " v Minsku.V roce 2013 jí byla udělena cena International Doll Salon "Perla salónu". V roce 2014 se stala laureátem jedné z nejprestižnějších světových cen - Pandora Platinum, v nominaci panenka z tradičních materiálů limitované edice. Tématem její tvorby je krása žen v různých epochách. V každém historickém období měla ženská krása své vlastní preference a z toho autorka vychází. Proto dříve než vznikne její vlastní obraz ideální krásky, ponoří se do historie módy, listuje katalogy výstav, učí se tradice konkrétní epochy. Krása jejích panenek je skrytá v harmonii. Během práce na panence se soustředí na dosažení harmonie linie, barev a textur. Ve chvíli, kdy se toto podaří, dílo není jen krásné, ale dokáže zaujmout. A pokud se k panence vracíte znovu a znovu a pokaždé odhalíte nové detaily - pak autorka došla svého cíle - panenka bude žít dlouho!
Zobraz díla autora


Salvador Ana

Salvador Ana

Ana Salvador se narodila v malém městečku Barreiro u řeky Tejo, nedaleko Lisabonu. Nyní žije v hlavním městě Nizozemí – v Amsterodamu. Již od časného dětství se u Any začal projevovat zájem o umění, zejména kreslení a malování. Její vášeň pro sochání přišla později a vážně se vyvinula během univerzitních let. Během této doby zlepšovala svojí profesionální úroveň navštěvováním kurzů modelování, kreslení a malování modelů. Ana Salvador ukončila bakalářská studia komunikačního designu. Nyní Ana věnuje svůj čas zejména modelování jí oblíbenými polymerovými hmotami.Ana je inspirována mnoha směry - lidským tělem, starožitnostmi, ornamenty, látkami a krajkami. Dále ji inspiruje secese, viktoriánské období, Prerafaelité, symbolizmus, gotika a další ornamentální styly. Tim Burton a další fantazijní umělci také povzbuzují její představivost. Každá z Aniných modelovaných postav je unikátní svojí vlastní osobností, představující pohyb navždy zachycený v čase. Svými panenkami vyvolává pocity zvláštnosti, nevinnosti, sny a skrytou smyslnost. členka: DABIDA a NIADA
Zobraz díla autora


Savenko Zhanna

Savenko Zhanna

O mně: jmenuji se Zhanna Savenko. Bydlím v Rusku v malém letovisku Essentuki. Naše letovisko je známé svými jedinečnými minerálními prameny. Já sama mám dva úžasné kluky. Jsem psycholožka a učitelka psychologie. Začala jsem šít před sedmi lety. Zpočátku to byly panenky, před třemi roky jsem se zamilovala do medvídků a teď vyrábím jen je! K tvorbě medvědů používám pouze přírodní materiály. Přikládám velký význam vytváření obrazu a kostýmů pro medvědy. K tomu používám: hedvábí, vlnu, len a bavlnu. Vytváření medvídků je pro mě láska a kousek mé duše! Moje kreativita se stala profesí a součástí mého života! Posledních pět let se věnuji dětem, dávám mistrovské kurzy, učím děti jak šít a vyrábět hračky vlastníma rukama. Provádím charitativní workshopy pro děti z dětských domovů a útulků. Nyní se snažím aktivně účastnit mezinárodních výstav medvídků - v Praze, Londýně, Moskvě, Petrohradě. Na výstavách se mi opravdu líbí atmosféra, noví známí, komunikace s kreativními lidmi. Snažím se dělat všechno s láskou!
Zobraz díla autora


Scattolini Laura

Scattolini Laura

Její díla jsou hodnocena po celém světě jako krásná, nadčasová, sofistikovaná, klasická. Laura uvnitř sama sebe je krásnou osobností s jemným projevem, což se odráží v jejích panenkách, které vytváří s maximální pečlivostí. Na každé z nich je vidět, že byly vytvořeny jedním z největších umělců naší doby. Laura žije se svým manželem, dcerou a synem v Itálii, uprostřed krásné přírody. A tam vytváří své nádherné panenky. Nejen příroda, ale i fotografie, staré obrazy, televize a děti kolem ní jsou pro ni inspirací. Jakmile dostane nápad, má potřebu co nejdříve začít tvořit. Je mimořádnou sochařkou, kterou doprovází preciznost a touha vytvořit to nejlepší. Každé její dílo je dalším krokem vpřed, každou panenku chce mít lepší než tu předcházející. Hlava, ruce a nohy panenek jsou vyrobeny z polymerových hmot, jako je například cernit. Textilní tělo a končetiny spojuje armatura, což Lauře umožňuje vytvořit panenku přesně tak, jak ji vidí. Díky tomu jsou Lauřiny panenky v milých přirozených polohách. To vše doplňují vlasy a skleněné oči nejvyšší kvality. Používá paletu barev v jemných odstínech perel nebo oblak. I díky tomu je patrná elegance. Na oblečení panenek používá autorka velmi drahé luxusní látky. Nicméně jak sama říká, při tvorbě panenek nešetří na ničem – všechny materiály jsou v té nejvyšší kvalitě. Její touhou je vytvářet krásné milé děti, které jsou podobné těm skutečným. Její ohromující díla jsou vysoce ceněna po celém světě. Lauřinými zákazníky jsou například Robin Williams, Richard Sommons, Demi Moore, Ron Howard a Celine Dion. Jednu z Lauřiných panenek věnovala právě Celine Dion jako svatební dar Barbaře Streisand. Je snem každého sběratele získat do své sbírky jednu z panenek Laury Scattolini.
Zobraz díla autora


Starožitnosti - Antic Dolls

Pod tímto názvem je možné najít starožitné panenky, které nabízíme z prodeji. 
Zobraz díla autora


Sukach Olga

Sukach Olga

Olga je profesionální umělec z Moskvy. Je členem TSXR (Svaz umělců Ruska) Je absolventkou Institutu umění a kultury, fakulta umění a řemesel. Také se stala profesionálem v oboru umělecký make-up, stylistka a maskérka. Panenkami se začala zabývat v roce 2006.Pracuje se současnými materiály, pape-mache a dřevem. Na výrobu kostýmů používá starožitné látky a krajky. Umělkyně vždy hledá něco nového, experimentuje, směšuje stylistická řešení.Olžiny panenky – to jsou jemné dívky s něžnou duší, osudovou krásou a vlastním tajemstvím. Pozorovatel v dílech autorky vnímá zvláštní magnetizmus, nostalgickou hudbu a duši každé jednotlivé panenky. Všechny mají svůj charakter, svoji vlastní historii. Přímo nabádají k dialogu. Těmto panenkám máme co říct a ony s námi rozmlouvají ...„Nestačí jim dát krásný obličej, říká Olga, je potřeba jim dát emocionální náboj". Panenka nesmí být prázdnou. „ Odkud přicházejí mé panenky? Nevím. Je pro mne záhadou, jak se objeví jejich obraz... ze snů, zachyceného pohledu dítěte, z kousku starožitné krajky, ze všeho, co se otisklo do mého nitra". Olžiny práce jsou honorovány mnoha cenami a diplomy. Panenky se nachází ve sbírkách v Evropě, Americe a Rusku.
Zobraz díla autora


van Ooijen Marijke

van Ooijen Marijke

Marijke van Ooijen se narodila v roce 1960 a kam až její paměť sahá, vždycky strávila svůj čas kreativní činností s různými materiály, papírem... Od roku 1992 se věnuje tvorbě panenek. Vytvořila svůj vlastní osobitý style. Marijke vyrábí jak zvířecí figury i lidské postavy. Její lidé jsou babičky, děti a nostalgické cirkusové postavy. Každá panenka je jedinečná. Společným prvkem všech panenek je romantika, nostalgie a autorčina láska ke starožitným materiálům. Marijke označuje své panenky jako malá stvoření, která jsou vyrobena z FIMO Clay. Panenky jsou malované a velmi pečlivě dozdobeny. Materiály jsou pečlivě laděny dohromady.Panenky a medvědi Marijke všechny obšťastňují a vykouzlí úsměv na tváři každého z nás ...
Zobraz díla autora


Vassa Tina

Vassa Tina

Tina Vassa - autorka ze St. Peterburgu, která vybočuje z řady autorů klasického panenkového umění. Její netradiční ztvárnění umělecké panenky nejenže prozrazuje výraznou autoritu panenkového umění, ale také umělce netradičních forem.Panenky jsou vyráběny kombinací různých materiálů, až překvapivě sladěných v jediný celek.Panenky jsou vyrobeny ručně v jediném exempláři - OOAK
Zobraz díla autora


Venzhega Olga

Venzhega Olga

Olga Venzhega žije a pracuje v Německu. Svoji první panenku vytvořila v roce 2008. Veškeré práce jsou provedeny v jediném exempláři. Olga je pravidelným účastníkem velkých mezinárodních výstavách, jako "Iskusstvo kukly" (Moskva, Rusko) "Vremja kukol" (Petrohrad, Rusko) "Teddy Land 2" (Kyjev, Ukrajina), "Fashion Doll" (Kyjev, Ukrajina) " Panenkové jaro"(Münster, Německo)," Fusion Doll "(Baku, Ázerbájdžán), a tak dále. V roce 2012 představila své dílo samostatnou výstavou "Iluze reality" v galerii" Parsuna "(Kyjev, Ukrajina).Ocenění: "Doll of the Year" od časopisu Loutkář, (Moskva, Rusko), 2009,2010, "Nejlepší panenka" v rámci projektu s Moak (Mezinárodní asociace autorů panenek) (Moskva, Rusko) 2013Její díla jsou v soukromých sbírkách na Ukrajině, v Rusku, Německu, Izraeli, Japonsku, Velké Británii, USA
Zobraz díla autora


Verhelst Marlaine

Verhelst Marlaine

Marlaine Verhelst žije a tvoří v holandském Tilburgu. Od roku 1999 je členkou NIADA ( National Institute of American Doll Artists), mezinárodní organizace panenkových  umělců z celého světa, který vznikl na podporu panenkového umění. Je také jedním ze zakladatelů DABIDA – holandské a belgické Instituce panenkových umělců. Tvorbou panenek se Marlaine začala zabývat v roce 1976 po ukončení Akademie výtvarných umění, kde studovala grafický design. Její panenky působí naivně a vyznačují se velmi silnými charakterovými rysy. Této linie se autorka drží doposud – jednoduchost, bez zbytečných detailů, které rozbíjejí základní ideu díla. Jejím motem je nekonvenčnost. Její původní profese, které se paralelně věnuje po celou dobu, tedy grafická tvorba, ovlivňuje její uměleckou panenkovou tvorbu. Vytváří panenky, které vyprávějí příběhy – jsou to trojrozměrné ilustrace imaginárních příběhů. Nikdy se neinspiruje příběhy ani  nápady jiných autorů, protože přejímání nápadů jiných autorů považuje za málo tvůrčí. Marlaine Verhelst tvoří své panenky z modelovacího porcelánu. I když je to velmi náročná technika, kterou dokáží zvládnout jen ti nejlepší profesionálové, Marlaine se pro porcelán rozhodla nejen proto, že ho miluje a považuje takové práce za vrcholně profesionální, ale především pro jeho věčnost.    Mnohem později začala Marlaine „vyprávět“ příběhy panenek spojené s příběhy zvířat. Oživuje tak své trojrozměrné obrazy o nové dynamické prvky.   Marlaine vytvořila velmi osobitý umělecký směr, který je následován především mladou generací umělců z celého světa.   Vlastnit její panenku je stejně tak prestižní záležitostí pro galerie a sběratele jako pro milovníky moderního umění. Ať se rozhodnete pro kterékoli z jejich děl, nikdy se nemůžete splést. Velmi brzy se zamilujete do jejích dobromyslných, někdy trochu najivních stvoření, které kolem sebe šíří klid a pokoru.
Zobraz díla autora


Voga Ziva

Voga Ziva

Jsme slovinský pár, Živa Voga & Saša Rojak, tvůrčí duo, žijící a pracující v Rakousku. Jsme překladatelé a kreativci, kteří se domnívají, že recept na štěstí je směsicí konání dobrých skutků, poslouchání svého srdce a své touhy a... věřit v kouzlo.Po několika letech tvoření Waldorf panenek a jehlou plstěných víl, jsme se rozhodli, že nastal čas vykročit novým směrem a začali jsme vyrábět sošky z Paper Clay. Hlavní myšlenkou našich sošek je opětovné užití: staré šálky, mlýnky na kávu, stínítka lamp, cukřenky, kliky dveří nebo staré tkaniny dostávají novou životní šanci. Rok 2015 skončil expozicí a na začátku roku 2016 nás zasáhl čerstvý závan inspirace... pampelišky!Pampelišky nás inspirovaly na dlouhou dobu; Nejen, že jsou symbolem transformace, ale také mají krásný vlastní příběh. Každé dítě zná a věří: pokud si bude něco přát, zatímco fouká do odkvetlé pampelišky, přání se splní. Čím více jsme uvažovali o velebení této legendy, tím silněji jsme cítili, že tam musíme něco přidat. Obraz se stal brzy jasnějším: vytvořené malé Posly Přání (Wish Messengers), drobné pohádkové brože, si můžete si vzít kamkoli půjdete! Spí v květech pampelišek, dokud se jejich žluté okvětní lístky nepromění v stříbřitě bílé obláčky. Pouze správné a laskavé přání je může probudit. Těsně před tím, než závan vzduchu odfoukne jemná semínka jako malé padáčky, Posel Přání rychle uchopí jedno ze semen a vtáhne ho do půdy. A když z něj vyroste nová pampeliška, správné a laskavé přání se splní...
Zobraz díla autora


Winter Ingrid

Winter Ingrid

- je německá malířka a autorka porcelánových panenek, tvořených s pověstnou precizností a důrazem na detail. Pro tvorbu panenek používá různé materiály a techniky, především porcelán. Miluje vypracování figury do těch nejmenších detailů a to i v oblasti kostýmní tvorby. K perfektní práci s textilem jí přivedly kurzy v oblasti módy a kostýmního výtvarnictví na Fachhochschule Hamburg. I když svoji textilní tvorbu popisuje takto: „můj haute couture je vytvářen v mnohem menším měřítku!“Autorka se souběžně věnuje též malířství. Její portrétní obrazy jdou oproti soudobým trendům zeštíhlování. Líbí se jí předimenzované proporce pro které hledá rovnováhu ve výrazné intenzitě barev. Rozmanitost obou uměleckých oborů vytváří napětí, které umělkyni dává možnost tvořit s nadhledem.Malba ovlivnila tvorbu panenek v přístupu k barvám a tvarům. Naopak plasticita a typografie obličejů a těl jejích trojrozměrných děl ovlivňuje výrazně její malbu.Inspirace pro její tvorbu panenek jsou náhodné a není možné je konkretizovat či dokonce paušalizovat. Dělá si poznámky a náčrty a tyto pak skládá dohromady do kruhu se stále menším a menším poloměrem z jehož středu nakonec vyjde objekt, aby se stal nezávislou prací bez vnějšího formování.Naopak malovanému portrétu předchází pozorování skutečného člověka; bez ohledu na to, zda se nachází ve vzpomínkách umělkyně nebo je konfrontována jeho reálnou existencí. 
Zobraz díla autora


Yalonecki Elya

Yalonecki Elya

Elya Yalonetski je úspěšnou autorkou zabývající se keramikou a uměleckými fotografiemi. Její keramická díla - ať se jedná o velké exponáty nebo drobné práce dekoračního charakteru, se vyznačují jedním společným faktorem - jsou vždy a jedině vymodelovány a namalovány ručně. Každý jednotlivý kus je unikát. Má velmi osobitý styl, který obsahuje tvorbu mnoha drobných něžných detailů.
Zobraz díla autora


Zabrodské Marika a Světa

Zabrodské Marika a Světa

Marika a Světa Zabrodské Spoluautoři, kolegové, přátelé. Rodinný tandem vypravěčů, návrhářů oblečení, panenkových umělců, artofilistů, fotografů a sběratelů. Svou práci vytváří společně. Stálí účastníci expozic a projektů Vakhtanov Doll Gallery Iriny Myziny a mnoha prestižních výstav panenkového umění, včetně: ⁃ moskevská mezinárodní výstava „Doll Art“ (Moskva, Rusko) - mezinárodní výstava panenek a medvědů Teddy „Čas panenek“ (Petrohrad, Rusko). - výstava sběratelských designových autorských medvídků „TeddyFun“ (Petrohrad, Rusko). - Festival profesionálního panenkového umění Evropy (Riga, Lotyšsko). - mezinárodní salón „Módní panenka“ (Kyjev, Ukrajina) - Doll Prague (Praha, Česká republika). - „ART DOLL EXPO“ (Hongkong). - "FANTANIMA" (Tokio, Japonsko). - prodejní výstava “Grand Textil” velkého textilu (Moskva, Rusko). - dlouholetá spolupráce na uměleckých projektech se Studio 14 (Tallinn, Estonsko). ocenění: 2011 - Mistr panenkového umění (teddysta) (Moskva, Rusko) 2014 - nominace - GOLDEN GEORGE 2014 (kategorie prémiové třídy) (Munster, Německo). 2018 - laureáti 5. mezinárodní soutěže „PANDORA PLATINUM“ 2018 (Moskva, Rusko). Jsou pravidelně členy poroty na mezinárodních soutěžích panenkového umění a soutěžích medvídků (Rusko, Ukrajina, Japonsko).
Zobraz díla autora


Zueva Anna

Zueva Anna

Anna Zueva se věnuje tvorbě panenek již více než 20 let. Do světa autorských panenek ji přivedla dlouhodobá fascinace tvorbou historických kostýmů a zájem o tvorbu ruských divadelních umělců z období počátku 20. století.Díky uměleckému vzdělání a mnoha letům zkušeností se tvorba panenek stala její profesí. Panenky Anny Zuevy jsou výjimečné ve své dekorativnosti, individuálním stylu a pozornosti k detailu. Často se objevují ženské prvky v originálních kostýmech, které autorka až do posledního detailu tvoří sama. Velmi často využívá současné materiály. Používá mnoho rozdílných technologií tvorby – paper-mache, zapékací plastiky, keramiku. Ale především již mnoho let upřednostňuje paper-clay.Panenky Anny Zuevy již mnohokrát získaly ocenění v Rusku – v Moskvě a na Sibiři a také v různých soutěžích na festivalech autorských panenek. V roce 2010 se její panenka „Velká voda" stala vítězem soutěže uměleckých panenek v Německu.Ručně vytvořené panenky od Anny Zuevy jsou vysoce ceněny jak odbornou uměleckou veřejností, tak i sběrateli a milovníky uměleckých panenek. Její díla se nacházení v mnoha soukromých sbírkách světa – v Evropě, USA a také v expozicích několika uměleckých muzeí.Již osm let Anna učí panenkovému umění v Permu a dalších městech Ruska. V roce 2013 se Anna Zueva stala členkou prestižního Amerického svazu panenkových umělců – NIADA.    
Zobraz díla autora