0,00 Kč
0

Časopisy

 ART DOLL QUARTERLY MAGAZINE

Tento celobarevný časopis, který má 144 strany, je věnován uměleckým panenkám a sochám, které jsou vyrobeny z látky, polymerové hlíny, Creative Paperclay ®, drátěné konstrukce, kombinovaných technik a dalších materiálů. V každém čísle najdete originální panenky, kreativní výzvy, profily umělců, seznamy výstav a recenze knih či videorecenze. Také je zde publikována galerie uměleckých panenek od čtenářů. Časopis je určen jak k rozšíření znalostí, tak i pro zábavu.

Časopis vychází jako čtvrtletník.

 

YASO DOLL

Časopis o japonském umění. Je plný skvělých současných japonských umělců. Velká část časopisu je v barvě. Ačkoli se jedná převážně o japonské umění a umělce, texty jsou většinou v anglickém jazyce.

Časopis se zaměřuje na kloubové panenky. 

 

YASO DOLL & BODY

Časopis o japonském umění se zaměřuje na japonské umělecké panenky z roku 2010. Nepostrádá velké množství barevných fotografií, ale nechybí ani černobílé fotografie a také rozhovory s umělci (pouze v japonštině). Představuje díla Ryo Yoshida, Etsuko Miura a Tari Nakagawa a Hizuki a Midori Hayashi, Mitsubachi@ BabyBee, Mantam a LIEN.

 

DOLL READER

Jeden z nejznámějších panenkových časopisů, který se zaměřuje jak na starožitné panenky, tak i panenky současných umělců a nechybí ani módní panenky. Jsou zde publikovány i některé jednoduché postupy tvorby panenky.

Vychází jako měsíčník.

 

DOLLS

Britský časopis přináší informace z panenkového světa ve skvělých článcích od renomovaných autorů

Pokrývá všechny oblasti tvorby sběratelských panenek od profesionálních umělců, jež jsou vyráběny ručně, módní panenky, kloubové panenky a další. I náročné sběratele potěší relevantní, podrobné informace a krásné fotografie, které časopis nabízí.

Časopis nadstandartně nabízí čtenáři přístup k dynamickým webovým stránkám, které obsahují: videa, odborné identifikace panenek, archiv článků, podcasty, kluby panenkových nadšenců, blogy, soutěže a další.

 

CONTEMPORARY DOLL COLLECTOR

se věnuje světu panenkových umělců. V posledních letech se jeho oblast zájmu rozšířila také na starožitné panenky

 

ТАЛАНТ

"Talent. Člověk a umění" – je ilustrovaný časopis na kvalitním lesklém papíru, má 144 dvoustrany, vychází dvakrát ročně.

V časopisu najdete texty o současných moderních panenkách, historii starožitných a sběratelských panenek, rozhovory s umělci, příběhy talentovaných lidí, informace o panenkových projektech, výstavách a mistrovských třídách.
O své kreativní myšlenky a talent se na stránkách časopisu se čtenářem dělí nejen panenkoví umělci, ale také malíři, sochaři, historici umění, kritici, sběratelé, hudebníci, básníci, režiséři, kameramani a lidé dalších tvůrčích profesí.
Společně se kolektiv autorů snaží se čtenáři Talentu v nejširším slova smyslu rozšířit hranice vnímání tvůrčího vyjádření, najít paralely mezi různými oblastmi umění a tím dodávat nový tvůrčí impuls všem, kteří se snaží nalézt a rozvíjet svůj talent a kreativitu.

 

КУКОЛЬНЫЙ МАСТЕР

Časopis „Panenkový umělec“ je jediným oficiálním celoplošným periodikem určeným jak profesionálním umělcům, tak milovníkům autorských panenek.
Mezi jeho čtenáře patří:

 • profesionální umělci;
 • loutkáři a „teddisté“ (autoři uměleckých medvídků Teddy Bear);
 • sběratelé panenek a medvídků;
 • galeristé a majitelé uměleckých galerií;
 • učitelé a studenti vzdělávacích institucí, škol a center, zabývající se technologiemi tvorby panenek a medvídků;
 • milovníci autorských panenek.

 

МИР КУКОЛ

Časopis se zaměřuje na zvýšení popularity a povědomí o panence jako uměleckém dílu. Samotný časopis je koncipován tak, že může být hezkým dárkem. Vychází v ruštině a angličtině.
Hlavními rubrikami jsou:

 • Umělecké panenky
 • Moje sbírka panenek
 • Dollstory
 • Nová jména
 • Prezentace jedné panenky
 • Nová kolekce

 

DOLL NEWS

Časopis vydávaný Sjednocenou federací panenkových klubů. Jedná se o časopis určený pouze pro členy. Zaměřuje se na starožitné panenky, nicméně v posledních letech též na retropanenky.
Vychází jako čtvrtletník.

 

DOLLY DOLLY

Japonský časopis o módních sběratelských panenkách.

 

SOFT DOLLS AND ANIMALS

Americký časopis oblíbený všemi autory textilních panenek a zvířátek. Je zde velké množtví projektů krok za krokem. V časopise si najdou své jak začátečníci, tak i zkušení autoři.
Čtvrtletník

 

ANTIQUE DOLL COLLECTOR

Zaměřuje se výhradně na starožitné panenky.
Tento časopis vychází 12x v roce.

 

FASHION DOLL QUARTERLY

Časopis z Kanady, který se věnuje oblasti módních sběratelských panenek, jako jsou například panenky BJD, Tonner, Barbie, Horsman, Sybarite a další. Vychází čtvrtletně.

 

AUSTRALIAN DOLLS, BEARS & COLLECTABLES

Jedná se o australský nejprodávanější časopis, který nabízí skvělé nápady a inspirace. Časopis je plný krásných fotografií, novinek a informací. Vychází každý druhý měsíc.

 

PUPPEN UND SPIELZEUG

Německy psaný časopis určený autorům panenek.